מסלול "ערבה"

מסלול ערבה הינו המסלול המרכזי בקריית החינוך ובו לומדים כ-350 תלמידים.

העיקרון הפדגוגי המוביל במסלול ערבה הינו הרב גוניות המאפיינת את קהילת בית הספר– 
עקרון זה בה לידי ביטוי בעשייה החינוכית בכל הזירות: 
-מסלולי לימוד 
-הוראה דיפרנציאלית 
-מענים ייחודיים ומותאמים (תכניות למידה אישיות) 
-סביבת לימודים מותאמת
-פדגוגיה מבוססת מקום

תפיסת החינוך במסלול ערבה שמה דגש על האקלים החברתי רגשי לצד רכישת המיומנויות והידע המותאמים לכל שכבת גיל. 

במסגרת יצירת אקלים מיטבי מתקיימת תכנית חברתית ענפה אותה מובילים חברי צוות האקלים במסלול בשיתוף עם חברות הצוות, הנהגת התלמידים (קבוצת "תכשיטים") והנהגת ההורים. 
אנו מוצאים כי תחושת השייכות, המסוגלות האישית והכיתתית ומציאת הכוחות האישיים והכיתתיים הם המפתח להצלחת התלמידים ברכישת כלים ומיומנויות חברתיים ולימודיים כאחד.

תכנית הלימודים-
תכנית הלימודים נשענת על תכנית הלימודים של בתי הספר הממלכתיים בדגש על פדגוגיה מבוססת מקום. במסלול ערבה לומדים התלמידים את מקצועות הליבה במהלך שבוע הלימודים- שפה/מתמטיקה/אנגלית/מדעים/ספורט/אומנות 

בנוסף למקצועות אלו מתקיימות תכניות ייחודיות(כפי שמפורט בהמשך)שמאפשרות לתלמידים ולצוות לחוות את מרחבי בית הספר, מרחבי הסביבה הקרובה והערבה בכלל. 

 

טיפול בפרט / חינוך מיוחד

את תכנית הטיפול בפרט מובילות יועצות בית הספר בשותפות עם מחנכות הכיתה רכזת החינוך המיוחד וצוות מורות השילוב. אנו להכיר את הצרכים האישים של התלמידים ולבנות תכניות אישיות המבוססות על צרכים אלו.
לפרטים נוספים

תכנית העצמה

מטרת התכנית - איתור תחומי החוזק של התלמיד וקביעת תכנית אישית שבועית המעצימה חוזקות אלו בתחומי עניין מגוונים.
לפרטים נוספים

כישורי חיים

תוכנית כישורי חיים הינה תחום ליבה חובה בתכנית הלימודים מכיתה א'-ו'. התכנית מבוססת על שיח בין התלמידים ואנשי החינוך.התכנית מתייחסת למגוון רחב של מצבי חיים ומשימות חיים תואמי גיל והתפתחות, ונותנת מענה להתמודדות עם סוגיות העולות כצורך השעה בכיתה, בבית הספר.
לפרטים נוספים

תכניות העשרה

במסגרת שבוע הלימודים כל כיתה נהנית מתחום העשרה אחד או יותר. תכנית העשרה נועדה לחזק את האקלים הכיתתי ולפתח מיומנויות חדשות שאינן מוכרות לתלמידים. כגון: נגרות/חקלאות/ מוזיקה/ מלאכה ועוד...
לפרטים נוספים

מוזיקה "בשיטים"

במסגרת שבוע הלימודים זוכים התלמידים לשעת מוזיקה. שעה בה התלמידים חווים עולמות מוזיקה שונים ומגוונים, התנסות מעשית בכלי נגינה מיוחדים המאפשרים לכיתה להפוך להרכב מוזיקלי מיוחד במינו.
לפרטים נוספים

מרחב למידה א'-ב'

תלמידי כיתות א'-ב' זוכים ללמוד במבנה הנפרד מיתר שכבות הגיל הלומדות בבית הספר. המבנה כולל מרחב גלמידה ומשחק פעיל מחוץ לכותלי הכיתה/"מרחב גני"- מרחב המאפשר חווית משחק המוכרת לתלמידים מתקופת הגן.
לחץ כאן

"ימי חוץ" וסיורים

במסגרת תכנית הלימודים השנתית יוצאים כלל התלמידים ל2-3 סיורים לימודיים. במסגרת שבוע הלימודים יוצאים תלמידי שכבות א'-ב' ל"יום חוץ"- יום פעילות ולמידה המתקיים מחוץ לכותלי בית הספר (אגם ספיר/קלדרה)
לפרטים נוספים

בוסתן "שיטים"

מרחבים פתוחים, מטבח חוץ, חממות, פינת מדורה, נגריה, צמחי מרפא ועוד.. בוסתן שיטים הוא מרחב קסום המארח ילדים מכל הגילאים ומשרת את קהילת הערבה
לפרטים נוספים

ספורט "בשיטים"

תלמידי בית הספר זוכים לשעורי חינוך גופני הכוללים תכנית אתלטיקה קלה/שעורי שחייה (לכיתות ה'-ו')/תכנית "זוזו"-תכנית כדורעף הפועלת במסגרת תוספתית לכיתות ה'-ו'

תכנית "אמירים"

אמירים היא תוכנית למחוננים ולמצטיינים המיועדת לתלמידי בתי הספר היסודיים. התוכנית חושפת את התלמידים לתכנים עשירים ומכשירה אותם למיומנויות חשיבה, יצירה, מחקר וביקורת. בבית הספר התכנית פועלת באופן הבא. שכבות א'-ב'- "ניצני אמירים" / שכבות ג'-ד' - תכנית בסיס בתחומי אומנות/מדעים
הגדרות כלליות כניסה למערכת